Jak odbudować braku w uzębieniu na dole szczęki?

Witamma pytanie ponieważ nie ma na dole zębów od 18lat i chcę je odbudować i brakuje mi 7,6,5 z prawej i lewej strony dziś była na kontroli i lekarz powiedział że trudna spraw będzie ale upiera się przy implantach ale nie chce bo to drogo i chciała bym się zorientować czy jest inna możliwość dodam że jeszcze przy szerokim otwieraniu buzi blokuje mi się prawa strona twarzy czy są jakieś opcje naprawienia tego wszystkiego

Piotr Brzezik

Witam serdecznie,
"blokowanie twarzy" jest najprawdopodobniej spowodowane zaburzeniami stawu skroniowo-żuchwowego, te z kolei mogą wynikać m.in. z rozległych braków w uzębieniu. Leczenie protetyczne w połączeniu z terapią stawu powinno rozwiązać ten problem. Jeżeli chodzi o odbudowę braków - implanty są oczywiście najnowocześniejszym i najlepszym rozwiązaniem. Inne możliwości to np. protezy częściowe lub szkieletowe. Istnieją także rozwiązanie kompromisowe takie jak protezy wsparte na implantach. Każde z tych uzupełnień posiada wady i zalety, nie w każdym przypadku mogą być one zastosowane.