Jak odczytać wyniki badania glukozy i insuliny?

Dzień dobry, prosiłabym o interpretację wyników badania glukozy i insuliny, mam 20 lat, 168 cm wzrostu i 90kg wagi, lekarz podejrzewa u mnie pcos glukoza na czczo 88mg/dl po godzinie 166mg/dl po dwoch godzinach 130mg/dl insulina na czczo 27,8ylU/ml (norma podana 2,6-24,9) po godzinie 323ylU/ml po dwóch godzinach 154ylU/ml

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Wyniki poziomu glukozy we krwi znajdują się w granicach normy, natomiast przyrost insuliny jest bardzo duży, co może wskazywać na insulinooporność. Taki wynik wymaga oceny specjalisty - diabetologa, ponieważ mogą być konieczne dalsze badania.