Jak odpowiednio dobrać gorset?

Witam, w 2018 r. zdiagnozowano u mnie rozszczep kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, lordoze, skolioze, wypukliny i guzki schmorlla. Wtedy bólu nie odczuwałam, po czasie to się zmieniło. Chodziłam na rechabilitację(ćwiczenia, zabiegi, kriokomora). Po zakończeniu szkoły doktor kazał zostawić kręgosłup narazie. Aktualnie pracuję w 8 godzin na siedząco lub 10 na nogach, to zależy od dnia. Bardzo dokucza mi ból kręgosłupa zarówno w dolnej części jak i między łopatkami. Czasami dochodzi do blokady i przez moment nie mogę zmienić pozycji. Chciałabym spróbować skorzystać z gorsetu. Czy na takie dolegliwości mógłby mi ktoś doradzić konkretny gorset lub na co zwrócić uwagę?

Sam gorset nie poradzi a zaszkodzić może ponieważ da złudne wrażenie iż zapobiega czemuś. Do stosowania gorsetu istnieją wskazania. Jeśli w takiej konkretnej pracy bolą plecy to należ zacząć od wizyty u doświadczonego fizjoterapeuty-osteopaty. Jeżeli jego interwencja nie przyniesienie pomocy to wtedy ortopeda lub neurolog i diagnostyka bólu pleców - pełna.