Jak odstawić 17-miesięczne dziecko od piersi?

Dzień dobry. Chciałem zapytać jak najlepiej (najłatwiej) odstawić 17 miesięczne dziecko od piersi ? Dodam, że dziecko jest bardzo przywiązane do tego sposobu karmienia i bliskości z matką. Proszę o poradę. Boimy się z żoną, że dziecko przeżyje bardzo dużą traumę w związku z odstawieniem.

Lek. Katarzyna Szymczak

Radziłabym po prostu z każym dniem skracać czas karmienia piesią, na korzyść karmiena butelką.
Pozdrawiam