Jak oduczyć dziecko sikania w pampersy w tym wieku?

Witam moja córka kilka dni temu skończyła cztery lata i nadal w nocy sika w pampersa. Z pieluch w dzień zrezygnowałyśmy dwa miesiące po drugich urodzinach, choć od tego czasu dwa razy miałyśmy regres, po pół roku taki dwutygodniowy i po roku, tygodniowy. Od tego czasu ok. Natomiast z odpieluchowaniem nocnym czekałam, zgodnie z z różnymi artykułami na ten temat, aż pielucha będzie sucha przez kilka tygodni. Niestety nie doczekałam się... nadal mokro i to prawie codziennie, raz w miesiącu może zdaża się, ze pielucha jest sucha. Co robić, wybudzanie na siku przed moim położeniem się spać kończy sie płaczem dziecka, czy dalej czekać, jak długo? A moze to czas by podjac radykalne kroki i zdjać pieluchę, tylko czy to ma sens jeśli teraz ona jest codziennie mokra?

zdecydowanie powinna Pani próbować już aby dziecko w nocy nie spało w pieluszce. Proponuję postawić nocnik w pokoju dziecka na noc, nie podawać już płynów do picia po 18ej. założyć podkład nieprzemakalny na materac i być wytrwałym. Tłumaczyć dziecku żeby wstawało w nocy