Jak pokonać strach przed wizytą u psychiatry?

Co, gdy ktoś boi się udać do lekarza psychiatry, ale chcę pójść. Ale tak paraliżuje go strach, a raczej boi się bardzo, nie potrafi się przełamać, co wtedy? Jeśli ktoś sam wie i widzi, że źle się dzieje z nim, ale nie potrafi się wybrać, co wtedy robić?

Witam,
specjalistą od zdrowia psychicznego jest psychiatra, czy w przypadku, kiedy ktoś ma chory pęcherzyk żółciowy lub wyrostek robaczkowy - idzie się do kardiologa? Raczej nie, ponieważ wymagana jest interwencja chirurgiczna. Psychiatra jest lekarzem, który leczy psychikę, stosuje odpowiednią farmakoterapię. Można skorzystać z metody psychoterapeutycznej - inny sposób leczenia problemów psychicznych. Zachęcam do poczytania;
https://zwierciadlo.pl/psychologia/psycholog-psychoterapeuta-psychiatra-czyli-kto-jest-kim
Pozdrawiam serdecznie