Jak pomóc byłemu mężowi hazardziście?

Witam. Od 3 lat mam ogłoszona w sądzie separację i przyznane alimenty na siebie i dziecko a wszystko dlatego że mój mąż jest hazardzista. Zdecydowałam się na taki krok bo myślałam że to czegoś go nauczy. Nawet wróciłam do wspólnego mieszkania bo w czasie postępowania sądowego zamieszkała y rodziców. Trwało to 9 miesięcy. Obiecywał raj na ziemi.I po jakimś 1,5 roku koszmar powrócił. Udawał że nic się nie dzieje A rzeczywistość była inna. Grał przez komputer. Przyznał się kiedy narobił mnóstwo długów. Nie wytrzymałam. Wyprowadziła sie od nowa i już na zawsze. Jednak mimo wszystko wciąż kocham męża i chce mu pomoc. Przez ten cały czas mąż uczestniczył w terapii na która sam się zgłosił po mojej pierwszej wyprowadce. Niestety jak się okazało oszukiwał również swojego psychologa. Co robić ? Jestem z okolic Jastrzębia zdroju. Z gory Dziękuję za wszystkie wskazówki. Dodam że teraz jego konto nadzoruje jego matka.

Dzień Dobry Pani,

Chciałabym Pani powiedzieć, ze ma Pani wpływ na zachowanie Pani byłego Męża, jednak jest inaczej. tylko Pani Mąż może wpłynąć tak na siebie, by zechciał skutecznie zmienić swoje dotychczasowe życie...

Jak może Pani pomóc?
Poprzez zachęcanie do konsekwentnej kontynuacji terapii i zakomunikowaniu Mężowi,
że jest Pani otwarta na to, by pomóc Mężowi (na tyle, na ile jest to możliwe).

Życzę Pani żeby się udało!
irena.mielnik.madej@gmail.com