Jak pomóc choremu po operacji przepukliny?

JAK POMOC MEZOWI Z WSTAWANIEM Z LOZKA JEST PO OPERACJI PRZEPUKLINY I BARDZO GO BOLI KAZDY RUCH JAK PROBOJE WSTAC CO MA ROBIC JAK NAJLEPIEJ SIE UKLADAC ABY GO NIE BOLALO
ponad rok temu

W takim wypadku najważniejszy jest odpowiedni dobór leków przeciwbólowych. Leki mają być tak dobrane, że ból powinien być zniwelowany lub przynajmniej na bardzo niskim poziomie. W obecnych czasach nie ma problemu z odpowiednim doborem leków przeciwbólowych, które potrafią zapanować nad każdym bólem. Dodatkowo oprócz leków przeciwbólowych należy uważać na napinanie mięśni powłok brzusznych. Każde napięcie tych mięśni może wywoływać ból, więc trzeba unikać pozycji powodujących właśnie napięcie tych mięśni. Jeśli ból jest tak ogromny i mimo stosowania środków przeciwbólowych nie da się go opanować to proszę w tej sprawie pilnie skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem prowadzącym.