Jak pomóc mamie cierpiącej na zespoły otępienne?

Witam. Moja mama od miesiąca przebywa w szpitalu psychiatrycznym. Podejrzewano u niej otępienie alkoholowe, jednak z dnia na dzień stan w szpitalu się pogorszył że mama nie wiedziała gdzie jest, ile ma lat,nie poznawala mnie. Stwierdzono że musi być inne podłoże tych objawów, robiono dodatkowe badania np w kierunku boreliozy, jednak nic z tych badań nie wyszło. Dodam, że mama ma 41 lat, alkoholu naduzuwala od około 10 lat, ale nie piła codziennie, miała dość długie przerwy. Teraz dostaje leki poprawiające funkcje poznawcze w królówkach i jest minimalna poprawa co do orientacji wobec swojej sytuacji, poprawa pamięci. Lekarze upieraja się że to otępienie i sugerują oddanie mamy do zolu, bo nie ma szansy że z tego wyjdzie. Gdzie moge szukać pomocy, jak pomóc mojej mamie? Czy jest jeszcze jakas inna możliwość że to inna choroba? Nie chce oddawać mamy, bo ona jest w części świadoma tego co się dzieje, ale na razie nie ma możliwości aby mogła samodzielnie funkcjonować

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że konieczna jest konsultacja lekarza neurologa i decyzja o odpowiednio szerszej diagnostyce.