Jak pomóc osobie z problemami psychicznymi?

Przebywanie chłopaka w szpitalu psychiatrycznym majaczenie, zwidy Mój chłopak miał omamy i zwidy jest uzależniony od alkoholu pił dwa tygodnie non stop. Gdy przestał pić przez 4 dni wymiotowal i źle się czuł,4 dnia złapały jego omamy i zwidy . Zabrano go do szpitala psychiatrycznego. Ile czasu może tam przebywać i jeśli się nie zgodzi na dalsze leczenie sam to czy wyjdzie? I jak pomóż mu w inny sposób jak wyjdzie by nie pił oraz nie było znów tej samej sytuacji jeśli się nie zgodzi na leczenie w szpitalu..

Lek. Michał Lenard

Objawy pacjenta wynikają najpewniej z zespołu odstawiennego po przerwie w piciu alkoholu. Wyjdzie ze szpitala, kiedy jego stan się poprawi na tyle, by mógł samodzielnie funkcjonować. Skoro jest uzależniony, to powinna Pani namawiać go do poddania się terapii uzależnień w ośrodku odwykowym. Pozdrawiam!