Jak pomóc ojcu, który uroił sobie, że mama go zdradza?

witam, mój ojciec skonczył 56 lat, zawsze był ciężki w kontaktach ale teraz juz nie da sie z nim wytrzymać, uroił sobie ze mam go zdradza, prawie nie spi, sledzi ja, co kilkanascie minut sprawdza jej telefon, nawet jedzi kilkadziesiat km pod jej pracę zeby zobaczyc co mama robi w drodze na przystanek autobusowy, robi awantury w domu, grozi ze jej zrobi krzywde albo zabije, płacze w nocy, jak mama wspomina mu się o lekarzu to kaze mamie isc do psychiatry, co mamy zrobic?jak pomóc?

Dzień dobry,

Bezwzględnie Pana ojciec powinien znaleźć się pod opieką lekarza psychiatry.
Proszę rozważyć np.: wspólne udanie się do lekarza (wraz z mamą), bądź skorzystać z możliwości wizyty domowej. Muszą Państwo sami ocenić co/kto najbardziej jest w stanie namówić ojca na wizytę.