Jak pomóc osobie chorej na raka szyjki macicy?

Witam serdecznie. Moja mama jest chora na raka szyjki macicy w najgorszym stopniu. Jest po radio i chemio terapi nie byla operowana bo miala jakies nacieki. Teraz mija 7 miesiecy jak jest w domu. Czuje sie slabo i dostala teraz wode w brzuchu. Dwa dni temu dostala drgawki rak i nog ale na chwile i przestalo. Jest pod opieką paliatywną i dostala tabletki na pozbycie się tej wody z brzucha. Mam pytanie , jak moge jej pomoc i jakie sa dla niej rokowania? przypomnę ,ze we wrzesniu ma znow chemie.

Leczenie prowadzi poradnia paliatywna, która posiada największe doświadczenie w leczeniu pacjentów w zaawansowanej postaci choroby. Leczenie w tej chwili polegać ma na zmniejszeniu dolegliwości. Państwa pomoc jest nie do przecenienia. Będąc obok mamy dajecie jej wsparcie i niezbędna pomoc.