Jak pomóc partnerowi w depresji?

Partnerka z depresją mnie odrzuca. Rozmawiam z nią czule i troskliwie. Powtarzam, że jest silna, że jestem a ona dalej, że nie chcę abym ją wspierał bo ją to bardziej dołuje i nie chce być z taką osobą, która jej nie rozumie. Czy mam dać jej spokój i odejść jak chce ? Czy dać jej trochę czasu ? Czy osoby dotknięte depresją same potrafią się odezwać ? Czy zawsze trzeba być pierwszym w kontakcie ?

Witam, rzeczywiście współżycie z osobą chorą na depresję wymaga wiele empatii,
wyczucia, a także tolerancji. Trzeba zwracać cały czas uwagę czy nie tendencji samobójczych. Jednak narzucanie się z pomocę też nie jest dobre. Z pewnościę Partnerka ma wsparcie psychoterapeutyczne ( nieodzowne przy farmakologicznym leczeniu derpesji ) więc raziłbym skontaktować się z terapeutą wspierającym i zapytać
o wskazówki. Pozdrawiam

Dzień dobry,
Jeżeli partnerka jest w trakcie leczenia depresji, to należy poczekać na poprawę samopoczucia partnerki. Przez ten okres rzeczywiście należy jej wykazać dużo wyrozumiałości i ciepła.
Pozdrawiam.