Jak pomóc żonie, która jest nieobecna i ma depresję?

jak mogę pomóż żonie w depresji jest jakby nieobecna

Witam,
depresja jest chorobą całej rodziny.Patrzenie na taką osobę budzi lęk, niepokój, złosć, bezradność. Najważniejsze, żeby namówić żonę na wizytę u psychoterapeuty i samemu również się wybrac do specjalistym, chociażby po wspracie.

Dzień dobry,

należy zadbać o to, by żona była pod stałą opieką psychiatryczną i przyjmowała przepisane leki. Jeżeli mają Państwo taką możliwość, to na pewno warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty.

Na co dzień natomiast warto pamiętać, że tym, co zmniejsza depresję, jest bycie wysłuchanym. Jeżeli żona chciałaby z Panem rozmawiać, to proszę postarać się poświęcić jej czas. Wspierając osobę w depresji nie warto używać sformułowań w stylu "wszystko będzie dobrze", "życie jest piękne", "głowa do góry" itp., ponieważ to wywołuje w osobie chorej irytację i poczucie bycie nierozumianą. Zamiast tego lepiej powiedzieć "musi Ci być z tym bardzo ciężko", "rozumiem Twoje przygnębienie" itd.

Pozdrawiam, Natalia Słowik

Witam. To miło że troszczy się Pan o żonę. Z pewnością Pana wsparcie jest tutaj bardzo potrzebne. Proszę koniecznie namówić żonę na wizytę u lekarza psychiatry, bądź psychoterapeuty. Ponadto proszę zaproponować żonie spacery, czynności które kiedyś sprawiały jej przyjemność,a jeśli żona ma koleżanki to dobrze byłoby gdyby z nimi rozmawiała i się spotykała. Pozdrawiam serdecznie

Warto poświęcić żonie czas, uwagę, porozmawiać, dać wsparcie!
Rozważyć możliwe przyczyny depresji...
Zachcać do wyjścia, ruchu, spaceru,
Dbać o regularne zdrowe gotowane posiłki! zupy!
Warto umówić się do Lakarza na badania ogólne i na konsultację do Psychiatry
Depresję można skutecznie leczyć!
Pozdrawiam

Witam,

czy depresja żony jest zdiagnozowana przez specjalistę?
Trudno odpowiedzieć, na tak ogólne zadane pytanie, nie znając szczegółów.
Jeśli żona jest pod opieką specjalisty (w depresji wskazana jest opieka psychiatry oraz psychologa), proszę omówić kwestie Pana osoby w chorobie żony, bezpośrednio z psychologiem.
Jeśli żona nie była u specjalisty, sugerowałabym takie spotkanie.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego,
Katarzyna Włoch
ZAPRASZAM NA
http://charakterownia.pl

Proszę zabrać małżonkę do lekarza, który będzie mógł profesjonalnie Jej pomóc. Być może potrzebne będzie w Jej stanie leczenie farmakologiczne, być może zalecana byłaby psychoterapia. Jedno jest pewne, iż zostając bezczynnie w domu stan Pana żony może się pogarszać. Im szybciej podejmą Państwo kroki zaradcze, tym szybciej przyjdą efekty leczenia. Zapewne małżonka będzie zaprzeczać temu, że potrzebuje pomocy i nie będzie chciała samodzielnie wybrać się do specjalisty, jednakże Pana zadaniem będzie wytłumaczenie (cierpliwie i spokojnie) dlaczego podjęcie leczenia jest wskazane. Proszę przy tym cały czas wspierać swoją żonę. Powodzenia!

Dzień dobry
Ja bym zachęcała Pana, aby kierować to pytanie wprost do żony "jak mogę Ci pomóc kochanie, bo martwię się o Ciebie?" a przy tym - przytulić żonę i czule na nią patrzeć.
Proszę też próbować robić dla żony miłe niespodzianki, jak w czasie, gdy się Państwo poznawaliście. Może żona przeżywa kryzys wieku?
Pozdrawiam i życzę Państwu odkrywania swego związku na nowo :-)