Jak pomóc znajomemu, który chce ze sobą skończyć?

Moj znajomy powiedzial mi ze chce wziac tabletkj nasenne i z soba skonczyc. Dostal ostatnio od zycia " po tylku" . Byl czas ze udawal ze jest ok ale od czasu gdy powiedzial mi o swoich planach nie chce rozmawiac z nikim nawet ze swoja dziewczyna. Probujemy z nim rozmawiac pomov ale do niego nic nie dociera. Martwimy sie o niego. Ze strony rodziny nie ma zadnego wsparcia. Do lekarza nie pojdzie. Co mamy zrobic zeby mu pomoc. Chodzi do pracy , wraca do domu idzie spac. Nie je , w nocy budzi sie kilka razy bez powodu. Prosze o jakas rade boimy sie ze naprawde moze to sie zle skonczyc

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Witam, moim zdaniem to trudna sytuacja.
Obserwujcie i pilnujcie. Trzeba spróbować namówić go na psychiatre albo psychologa.
Powiedzcie, ze zalezy Wam na nim i, że z pewnościa jest jakies roziwazanie na jego problemy.
Nikt mu jednak nie pomoże, jesli on sam sie nie otworzy..
Ostatecznie gdyby bylo zle można zadzwonic do pogotowia..
Niestety nie da sie nikogo leczyc na siłę. ..