Jak rozumieć postawę partnera po rozstaniu?

Witam. Rozstałam się z partnerem. To byla jego decyzja z mojej winy. Powód nie jest mega powazny tylko u niego zagraly nerwy, wyczerpana cierpliwość i nauczka z poprzedniego fatalnego związku. W dniu kiedy oddal mi rzeczy byl jakby zły. Z wyrzutem do mnie mowil, ze tak to wygląda gdy sie robi takie a takie rzeczy. Siedzial z założonymi rękoma, nie patrzyl na mnie i raczej sluchal niz mowil. Jeśli mowil to tyle, ze w tej chwili nas nie widzi razem. Moze za miesiac dwa. Ze moze mu minie... nie wie co bedzie. Na do widzenia przytulilam go i powiedzialam ze go kocham.. a on odwzajemnil przytulenie i powiedzial ze mam nad soba pracowac. Wychodzac z klatki powiedzial ze mam pisać i dzwonic kiedy potrzebuje. Dowiedzialam sie ze osobom w rodzinie mowil ze nie widzi nas teraz razem ale moze za miesiąc. A jeszcze wczesniej ze wszystko zalezy ode mnie. Nie wiem jak rozumieć jego postawę.

Dzień Dobry Pani,

Z Pani relacji wynika, że Pani (były?) Partner dał Pani i sobie przestrzeń na zastanowienie się i złapanie dystansu do relacji?
Dał Pani również przekaz, że może Pani na Niego liczyć i że jest nadal Pani dla Niego ważna?

Serdeczności i tylko pomyślności Pani życzę,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Szanowna pani,

wskazane jest wsparcie psychoterapeutyczne dla Pani, forma pomocy i leczenie metodą psychoterapii poznawczo - behawioralnej. ze specjalistą łatwiej będzie zrozumieć problem i poradzić sobie z nim.
Pozdrawiam serdecznie