Relacja partnera z matką a konflikty w związku

Mam bardzo powazny problem.Moj partner,niezalezny w zadnym wypadku od mamy, "nie odcial pepowiny".Mieszkamy razem,widuja sie codziennie,do tego on do niej ciagle dzwoni.Ona wtraca sie doslownie we wszystko(nawet jak podgrzewalam zupe).Zawsze jej zdanie jest prawdziwe,zawsze go broni,ze ma spelniac pasje,a ja"robic swoje",byla przede mna w naszym nowym mieszkaniu.On albo nie widzi albo udaje,ze ona ciagle mi przytyka,ze sie wtraca i tlumaczy ją "ze kazdy jest inny" a ja nie daje rady.

W podobnej sytuacji warto przemysleć, czy jest Pani gotowa na podobny związek? Partner nie ma motywacji do zmiany i oczekiwanie, że to on się zmieni lub wpłynie nie tą sytuację, może prowadzić do frustracji i poczucia odrzucenia. Jeśli jest Pani zmotywowana, warto samej skorzystać z pomocy psychologa, psychoterapeuty. Pomoże on lepiej rozumieć własne potrzeby, uczucia i emocje, a także działać zgodnie z nimi, oraz nauczyć się stawiać granice.Zaowocuje to większą satysfakcją z relacji (niezależnie od tego, czy będzie to ten sam czy inny związek).

Witam Panią. Jest Pani w trudnej sytuacji. Z Pani opisu można wywnioskować, że Pani związek składa się z trzech osób. Najprościej rzecz ujmując o jedną osobę jest za dużo. Funkcjonowanie matki Pani partnera wydaje się dla niego być naturalne i nie widzi w nim powodów Pani frustracji i reakcji. W takiej sytuacji i przez matkę partnera i przez niego samego może Pani być postrzegana jako "problem". W tym miejscu czyha na Panią pułapka bo może Pani poczuć się winna i wziąć odpowiedzialność za taki stan rzeczy. Może Pani jednak bardziej skontaktować się z sobą (ze swoimi potrzebami i oczekiwaniami). To może Pani pozwolić określić granice, które nie mogą być przekroczone. Jeśli dwie osoby (partner i jego matka) nie zechcą wziąć odpowiedzialności za to co się dzieje ( i zmienić coś w dotychczasowym funkcjonowaniu) wówczas podjęcie decyzji będzie należało do Pani. Pozdrawiam Panią.