Jak poradzić sobie z bolesnymi, obfitymi i częstymi miesiączkami?

Witam, mam 15 lat i od 12 roku życia miesiączkuje. Od około 1,5 roku moje miesiączki są bardzo bolesne, obfite i w dodatku zdarzają się więcej niż raz w miesiącu. Byłam u pani ginekolog, która przepisała mi tabletki antykoncepcyjne na 2 miesiące. Było dobrze, póki je jadłam, a później problem znowu wrócił. Co może być przyczyną takiego stanu? Dodam, że rozpoczęłam już współżycie, czy to może być powodem?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Wynika, że przyczyną zaburzeń miesiączkowania są nieprawidłowości hormonalne. Najprawdopodobniej konieczna będzie kontynuacja leczenia. Należy zgłosić się do swojego ginekologa, aby podjąć decyzję co do dalszej terapii.

Pozdrawiam