Jak poradzić sobie z drżeniem ciała podczas kłótni?

Witam. Ostatnio zauważyłam, że podczas "zawodów miłosnych", głównie podczas kłótni zaczyna mi drżeć całe ciało..Dosłownie nie dam rady tego kontrolować. Gdy się zdenerwuję, gdy boli mnie serce ( ;-) ) zaczynają drżeć mi ręce, nogi, wszystko. Jest to bardzo irytujące! Czy można coś z tym zrobić? Czy to jest normalne? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Lek. Wojciech Zygmunt

Najprawdopodobnie jest to wynikiem pobudzenia współczulnego układu nerwowego, który w taki sposób reaguje na stresujące sytuacje. Towarzysząca temu hiperwentylacja (przyspieszenie i pogłębienie oddechu) może prowadzić do rozwoju zasadowicy oddechowe i tężyczki, co dodatkowo nasila opisane przez panią objawy. Poza próbą zmiany nastawienia do życia w takich sytuacjach, jeżeli nastąpi epizod zdenerwowania, może pani zastosować leki uspokajające, np. hydroksyzynę. Pozdrawiam i życzę zdrowia.