Jak poradzić sobie z pokrzywką idiopatyczną wywołana nadmiernym stresem?

Mam pokrzywke idiopatyczna wywołana nadmiernym stresem. Jak w realny sposób sobie z nią radzić

Witam,

jeśli jest to pokrzywka na tle nerwowym, problemy związane z nastrojem oraz zaburzeniami o podłożu psychicznym mogą dawać takie dolegliwości skórne, w związku z tym leczenie objawowe - dermatologiczne i leczenie przyczyny metodą psychoterapii poznawczo - behawioralnej, wymagane jest kompleksowe leczenie problemu psychodermatologicznego.

Pozdrawiam serdecznie

Witam, jeżeli przyczyną pokrzywki jest stres ( co zresztą jest"normalne" bo w dzisiejszych czasach stres jest przyczyną większości chorób) należy zniwelować przyczynę.
Właśnie wczoraj wróciłem z Fuertaventury gdzie miałem dwa turnusy terapii antystresowej.
Wracając do Pani sytuacji - radziłbym nauczyć się treningu autogennego i go codziennie stosować. Po pewnym czasie bariera immunologiczna się podniesie i pokrzywka powinna zniknąć.
Poza tym są jeszcze inne specjalne ćwiczenia, które można wspierajęco wykonywać. Psychoterapeuta do którego Pani z tym pójdzie musi się specjalizować w chorobach o podłożu stresowym,
obniżaniu poziomu stresu. Może to też być lekarz specjalizujęcy się w chorobach psychosomatycznych. Jak Pani widzi, praktykuję w Warszawie więc bezpośredni Pani nie pomogę. Jednak jeżeli Pani chce możem umówić się na kilka sesji online przez Skype.
Mam poza tym nadzieję, że niezależnie od tego zdaje sobie Pani sprawę, że nadmierny stres jest zagrożeniem zdrowia:
https://portal.abczdrowie.pl/stres-ten-podstepny-morderca-zabija-po-cichu
Pozdrawiam serdecznie