Jak pordzić sobie z globus histericus?

Cierpię na tak zwaną "gulę w gardle". Napady są nieraz tak silne, że się duszę. Mam przy tym kaszel i zbiera mi się na wymioty. Mam uczucie jakby coś utknęło mi w gardle i chcę to wydobyć. Dzisiaj tak męczyłam się od godziny 10 do 22. Proszę o radę, do jakiego lekarza mam się udać? Psychiatra nie potrafi mi pomóc.

Witam!
Cierpi Pani na dolegliwości, które spowodowane są problemami psychicznymi. W takim wypadku, oprócz konsultacji psychiatrycznej, warto podjąć się również konsultacji u psychologa. Rozpoczęcie psychoterapii może pozwolić Pani zmniejszyć dolegliwości lub całkowicie je wyeliminować.
Ludzka psychika ma bardzo duży wpływ na organizm, dlatego psychiczne problemy, których może sobie Pani nie uświadamiać, mogą wywoływać silne dolegliwości fizyczne. W trakcie psychoterapii będzie Pani mogła pracować nad wewnętrznymi trudnościami oraz rozwiązywać problemy, by móc wpływać na poprawę swojego stanu psychicznego i ogólnego samopoczucia.
Pozdrawiam