Czy mam się zabić?

Od paru lat, jakichś 3, tnę się. Przeżyłam 3 rozczarowania, po których naprawdę myślałam o śmierci, ale nie odważyłam się tego zrobić - czy mam dalej o tym myśleć, czy mam sobie odpuścić? Proszę o odpowiedź

Witam!

Sądzę, że potrzebuje Pani pomocy i wsparcia. Odrzucenie przez ukochaną osobę może prowadzić do nagromadzenia się trudnych emocji i powstawania myśli samobójczych.
Swoje problemy rozwiązuje Pani w bardzo negatywny sposób - poprzez autoagresję. Samookaleczanie się nie jest metodą przezwyciężania psychicznych trudności. Powoduje tylko chwilowe złagodzenie cierpienia duszy poprzez zadanie sobie fizycznego bólu. W efekcie problemów jest coraz więcej i coraz ciężej jest sobie z nimi radzić.
Uważam, że może Pani pomóc rozpoczęcie terapii lub spotkania z psychologiem. Warto, żeby zadbała Pani o swoje samopoczucie i poznała metody konstruktywnego rozwiązywania swoich wewnętrznych trudności.
Pozdrawiam