Jak postępować dalej z raną po ekstrakcji?

Dzień dobry. Dwa tygodnie temu miałam usunięty ząb ( dolna 6 ). Podczas leczenia pod mikroskopem okazało się, ze bakterie „zjadły” korzenie zęba nie nadaje się do leczenia. Po trzech dniach powstał suchy zebodol ze wszystkimi dolegliwościami. Chodziłam na opatrunki co drugi , trzeci dzień przez 10 dni i nic. W końcu dr „wyłyżeczkował” zebodół i zaaplikował osocze. Mija druga doba bardzo słuchałam, dolegliwości nie ustępują, nawet się nasilają. Dostałam metronidazol amoksiklav. Utworzył się skrzep. Ból dalej jest, minimalnie się stłumił, dalej pulsuje. Chodzę codziennie od dwóch dni na opatrunki rano i wieczorem. Co jeszcze można zrobić? Gdzie mogę szukać pomocy ? Co jeszcze mogę zrobić,
KOBIETA, 42 LAT 11 miesięcy temu

Nie spożywać ciepłych/gorących pokarmów, unikać pożywienia, które pozostawia dużo resztek pokarmowych, nie przepłukiwać jamy ustnej, a przede wszystkim zaufać dentyście, który prowadzi leczenie, ponieważ z Pani relacji wynika, że terapia na obecnym etapie przebiega pomyślnie.