Jak postępować po wybiciu kości obojczyka?

Pytanie do chirurga. Zleciałem, nastąpiło wybicie kości obojczyka, widoczne przemieszczenie na górnej części ramienia. Na pogotowiu zrobiono x-ray i dano temblak. Ponowna wizyta 5dni później, tym razem ze specjalistą studentem, który odesłał na fizjoterapię, założono ósemkę. Nie nastawiono kości, nikt nie powiedział co z temblakiem, czy nosić czy nie, jak mocno ściskać ósemkę, jakie i czy wykonywać ćwiczenia, czy leżeć, siedzieć, chodzić. Do tego jest ból na splocie i z tyłu pomiędzy łopatkami.

Witam. Dość niejasna diagnoza - wybicie kości? Podejrzewam iż jest to rozerwanie więzozrostu barkowo-obojczykowego i jeśli jest z objawem "klawisza" ( po naciśnięciu obojczyk ugina się) to powinno być obejrzane przez ortopedę i najpewniej operowane. Jeśli natomiast doszło do złamania obojczyka - to także powinien obejrzeć ortopeda i zdecydować czy nie trzeba operować. Opatrunek 8-kowy uspokaja jedynie sumienie ??-specjalistę studenta???