Jak postępować przy gulce po ekstrakcji zęba?

Dzień dobry. Jestem 8 dni po ekstrakcji dolnej 6. Bol coraz mniejszy. Kilkukrotnie po zabiegu rana została przepłukana i opatrzona w opatrunek. Niestety obok miejsca wyrwania jest mała gulka która delikatnie kłuje przy dotyku. Czy to normalne ? Skonsultowałam to ze stomatologiem, zrobił zdjęcie RTG i powiedział ze wszystko ok nie wykazało żadnych odłamków i czasem tak się zdarza i nie ma powodu do niepokoju. Czy jednak powinnam się martwić?
KOBIETA, 34 LAT 9 miesięcy temu

Jeżeli na zdjęciu i podczas kontroli wszystko było ok, a Pani podaje że ból coraz mniejszy to goi się prawidłowo i nie ma powodów do obaw, trzeba jeszcze trochę poczekać.