Jak postępować przy tym poziomie TSH?
Witam.Mam 36 lat. Biorę Euthyrox od 2 tygodni. 2 tygodnie temu mów TSH wynosiło 5,49 i byłam na dawce Euthyrox 25. Teraz mam wynik TSH 6,13. Co powinnam zrobić w tej sytuacji. Czy muszę zrobić usg tarczycy ? od roku nie robiłam usg tarczycy.

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy,
Nie wspomniała Pani, czy występują jakieś choroby przewlekłe, a także, czy była wykonywana dokładniejsza diagnostyka, aby ocenić stan tarczycy. Istotnym byłoby rozszerzenie badań o USG tarczycy oraz oznaczenie poziomu Ft3, Ft4 oraz przeciwciał przeciwtarczycowych anty - TPO oraz anty – Tg.
Bardzo ważne jest również, czy krew była pobierana na czczo przed przyjęciem leku.
Prawdopodobnie dotychczasowa dawka mogła okazać się niewystarczająca i niezbędna może być modyfikacja leczenia. Zalecamy w takim wypadku stacjonarną konsultację z lekarzem endokrynologiem, który po analizie wyników badań zdecyduje o dalszym postępowaniu.
Podobna tematyka została przedstawiona w poniższych artykułach:
https://portal.abczdrowie.pl/jak-interpretowac-wyniki-oznaczania-hormonow-tarczycy https://portal.abczdrowie.pl/niskie-tsh-przyczyny-znaczenie
https://zdrowie.parenting.pl/badanie-tsh