Jak postępować z guzkiem koloidowym tarczycy?

Prosze o interpretacje wynikow biopsji tarczycy, prawy plat na granicy z ciesnia czesc srodkowa. Aspirat zawiera obfita dosc monotonna populacje limfocytiw. Material moze pochodzic z wezla okolotarczycowego lub tez z ogniska limfocytarnego zapalenia tarczycy. Zmiana lagodna bethesda II. Guzek koloidowy. Jakie powinno byc dalsze pistepowanie, leczenie?

Lek. Tomasz Budlewski

leczenie zazwyczaj zachowawcze, w zależności od cech w badaniu usg może być wskazana ponowna biopsja, należy pozostać pod opieką endokrynologa.