Jak postępować z tymi cieniami pod oczami?

Witam, mam problem z cieniami pod oczami, dermatolog zlecil badania na poziom zelaza i przepisal cerkopil, pomoglo dosc sporo(powiedzialbym ze zlikwidowalo polowe problemu), ale juz nie widze dalszych rezultatow, co do poziomu zelaza, jest w normie. Wysypiam sie i prowadze zdrowy tryb zycia, w rodzinie nie ma takich przypadkow. Co zrobic?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

worki i cienie pod oczami mogą wskazywać nie tylko na niedobór żelaza, ale także na brak w organizmie witaminy K, B6, kwasu foliowego lub innych składników pokarmowych. Niekiedy wskazują na zaburzenia pracy tarczycy – nadczynność lub niedoczynność, więc jeżeli nie oznaczył Pan jeszcze poziomu TSH w surowicy krwi, to warto to zrobić.

Więcej informacji na temat możliwych przyczyn cieni pod oczami w naszym artykule: https://uroda.abczdrowie.pl/przyczyny-workow-pod-oczami.

Jeżeli problem ten pojawił się nagle, to warto również wykonać badanie glukozy, by upewnić się, że to nie cukrzyca jest źródłem cieni pod oczami, można także wykonać badania w kierunku nietolerancji glutenu. Warto równie przyjrzeć się reakcjom organizmu – cienie pod oczami mogą wskazywać nawet na zakażenie pasożytami.

Proszę zapoznać się również z tym materiałem, odnajdzie tam Pan domowe sposoby na walkę z cieniami pod powiekami: https://uroda.abczdrowie.pl/cienie-pod-oczami.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.