Jak powinien dbać o tę ranę po wbiciu się szkła?

Witam, mój mąż w pracy przewrócił się na szkło i wbiło mu się w plecy robiąc dosyć głęboką ranę. Było to tydzień temu nioestety nie miał jak dostać się do szpitala. Jak powinien dbać o tą ranę, czy faktycznie jest za późno żeby to zaszyć ?

Lek. Tomasz Budlewski

Zależy jak wyglada ranę i czy nie ma konieczności odpowiedniej toalety chirurgicznej rany