Jak leczyć zakażenie rany gronkowcem złocistym?

Witam! Mój mąż przeszedł operację kręgosłupa - rekonstrukcja L-2 po wypadku. W 4. dobie rozszedł się szew na samej górze na odcinku 5 cm. Rana ziarninowała powoli, 2 razy wdał się gronkowiec złocisty, leczony antybiotykami i Neomycyną. Minęło pół roku od operacji. Czy możliwe jest jeszcze odnowienie brzegów rany? Czy są szanse na wyleczenie? Jakie są rokowania? Bardzo się tym martwię, proszę o objaśnienie.

Nie wyjaśnię Pani ani konkretnie nie odpowiem na Pani pytania bez bezpośredniego badania. Nie mam wglądu w ranę, aby móc mówić o leczeniu, a co dopiero rokowaniu. Odnawianie rany chirurgiczne raczej zawsze jest możliwe i myślę, że w przypadku Pani męża też. Zawsze takowe możliwości istnieją. Myślę, że w miarę upływu czasu rana z pewnością się zagoi. Proszę jeszcze w tej sprawie najlepiej udać się do Poradni Chirurgii Ogólnej. Tam myślę, że mąż znajdzie fachową pomoc. Co do rokowania to powinien wypowiedzieć się lekarz, który zajmie się w tej poradni tą raną (fachowo ją zbada).