Jak powinnam się odżywiać żeby mieć lepsze samopoczucie?

Witam, od kilku lat choruje na niedoczynność tarczycy. Co robie badania krwi to mam podwyzszony cukier, ostatnio na czczo 106, a po dwóch godzinach od wypicia glukozy 104 (nie wiem co oznacza taki wynik). Mam nadwage bo przy wzrocie 155 waze 65 kg. Prowadze siedzacy tryb życia, nie chodze na silownie, mam 30 lat. Jak powinnam sie odzywiac aby lepiej sie czuc? Ile przyjmowac kcal dziennie, w rozbiciu na bialka, tłuszcze i węglowodany. Pozdrawiam

Kalkulatory kaloryczne zakładają jakieś średnie, statystyczne wartości. A Pani jest konkretną, a nie statystyczną osobą. Zatem, powinna Pani jeść tyle, żeby czuć się dobrze. Zdecydowanie zalecam ograniczenie pieczywa, zwłaszcza białego, a także wszelkiej przetworzonej, paczkowanej żywności. Proszę też robić przerwy między posiłkami, czyli zjadać - zaleznie od Pani potrzeb - 3, maksymalnie 4 posiłki dziennie, a pomiędzy posiłkami popijać wodę lub lekkie napary ziołowe. Ostatni posiłek na 4 godziny przed snem. najlepiej lekki posiłek. Juz te proste zmiany powinny spowodować poprawę samopoczucia, a gdyby potrzebowała Pani konkrentych porad - zapraszam :-)