Jak powinno wyglądać dalsze leczenie tego zęba?

Dzień dobry, powyżej 2 miesiące temu miałam leczone dwa zęby, a mianowicie szóstka i siódemka na dole. Po zrobieniu zębów odczuwałam silny ból podczas nagryzania, więc zgłosiłam się do stomatologa, który nie stwierdził nic niepokojącego i kazał czekać aż ból minie. 2 tygodnie temu byłam na konsultacji u innego lekarza, który stwierdził, że wypełnienia na tych dwóch zębach są zbyt wysoko. Zatem zostały poprawione. Dodam, że od miesiąca pojawiła się ósemka koło bolącej siódemki. Do dzisiaj nie jestem w stanie gryźć pokarmu, ponieważ odczuwam ból na środku siódemki. Dziura w zębie była bardzo głęboka, stąd też spędziłam 1,5h u pierwszego stomatologa. Poprawienie plomby zmniejszyło dyskomfort w przypadku szóstki, natomiast siódemka boli już nawet podczas szczotkowania, a także wokół niej krwawią dziąsła. Zdjęcie RTG nie wykazuje nic niepokojącego. Zatem co dalej? Leczenie kanałowe, zmiana wypełnienia czy czekanie aż ból sam minie? Dodam, że w przeciągu najbliższych tygodni będę miała zakładany aparat ortodontyczny, stąd też zęby muszą być zdrowe.
KOBIETA, 21 LAT 7 miesięcy temu

Trzeba zacząć od dokładnej diagnostyki RTG a najlepiej wykonać badanie 3D czyli tomografię komputerową aby ocenić czy zęby wymagają leczenia endodontyczncgo. Na TK ocenia się tez 8 bo może od niej te dolegliwości. Zdrowe dziąsła nie krwawią więc to kolejny problem wymagający uwagi.