Jak powstrzyma tycie u osoby po usunięciu tarczycy?

Dzien dobry . W 2015 roku usunięto mi tarczyce wraz z błonkami i wszystkim co możliwe czyli mam pooperacyjna niedoczynność tarczycy .Bralam 2 lata euthyrox 200 mg i mimo tego moje wyniki nigdy nie były w normie . Teraz od niecałego miesiąca biore letrox 200mg wiec za krotko aby stwierdzić poprawe wynikow.Waze za dużo o 40 kg .Bylam u dwóch dietetykow którzy stwierdzili ze cudow ze mna nie zrobia bo duza dawka hormonow,,stosuje diete, cwicze ,ograniczam słodycze ,wszystko gotowane ,,ciemne pieczywo ,makarony ,ryz itd. i brak efektow. Posunelam sie nawet do stosowania leku Mysimba biore już drugie opakowanie choć lek dość drogi bo ponad 400 zl a mimo tego NIC,,zadnego spadku wagi, mimo ze lek hamuje laknienie i faktycznie tak jest bo mogłabym nie jesc wcale choć wiem czym to grozi po odstawienu leku --jojo,,wiec przyjmuje ok 1300 kal ,,taki tylko plus ze woda przestala mi się zatrzymywac w organizmie .Dlaczego brak efektow ?? Ratunku !! Już nie wiem co mam robic aby nie tyc choć --a tyje od szklanki wody wrrrrr. POzdrawiam Ania

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,

Dieta po usunięciu tarczycy powinna być odpowiednio zbilansowana, przy nadwadze można zastosować lekki deficyt kaloryczny, ale niezbyt duży, gdyż w takim przypadku spowolnimy metabolizm uniemożliwi spadek wagi. 1300kcal to zdecydowanie zbyt mało, a dodatkowe leki jeszcze bardziej wszystko rozregulują.

Ciężko jest mi coś dokładnie powiedzieć bez dokładnej analizy Pani sposobu żywienia, wyników i stylu życia, jeśli byłaby Pani zainteresowana dietą, to proszę o kontakt, także online.

Pozdrawiam
Ewa Zawidzka