Jak powstrzymać biegunkę wynikającą z nerwicy?

Witam. Moj 25 letni syn mial operacje na wyrostek, w tym samym czasie mial zdiagnozowana depresje. Pomimo brania roznich lekow na powstrzymanie biegunki ona sie utrzymuje. Lekarz mowi ze to nerwowa biegunka. Jak mu mozna jeszcze pomoc? Dziekuje

Wygląda na to, że wskazana jest pomoc psychologiczna, dobrze byłoby poszukać dobrego psychoterapeuty. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam,

Jeśli biegunka ma podłoże psychologiczne warto udać się do psychologa/psychoterapeuty. Kilka wizyt pozwoli sprawdzić co takiego dzieje się w emocjach, co powoduje tego rodzaju objawy oraz podjąć decyzję jakiego rodzaju terapeutyczna pomoc byłaby najbardziej odpowiednia.
Można zgłosić się zarówno do Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie konsultacje są refundowane, jak i do prywatnych gabinetów.

Pozdrawiam
Karolina Matlak