Bezsenność i napady jedzenia

Witam od dłuższego czasu cierpię na bezsenność. budzę się w nocy (2,3) i nie mogę zasnąć. Po za tym mam napady jedzenia w ciągu dnia, ale staram się zdrowo odżywiać. Aktualnie mam stresującą pracę. Wcześniej długo też byłam bez pracy i te sytuacje bardzo źle odbiły się na moim zdrowiu psychicznym. Co robić?

Witam
W leczeniu bezsenności oraz stresu i jego skutków najskuteczniejszym
sposobem rozwiązania problemu jest terapia psychologiczna
Pozdrawiam serdecznie

Zdrowy sen jest bardzo ważny, to tak naprawdę podstawa dobrego funkcjonowania człowieka. Zaraz po nim jest dobre odżywianie się.
Z problemami jakie Pani opisuje najlepiej udać się do psychologa i porozmawiać o swoich trudnościach psychicznych, bo zarówno kompulsywne jedzenie, jak i bezsenność z nich wynikają.

Serdecznie pozdrawiam!

Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

Witam,

Trudna sytuacja w pracy, inne codzienne stresujące wydarzenia często powodują zaburzenia w różnych obszarach życia. Zachęcam, by wybrała się Pani do psychologa/psychoterapeuty. Udzielenie Pani wskazówek, które akurat dla Pani będą najlepsze jest niemożliwe poprzez serwis internetowy. Każdy człowiek jest inny, dlatego najlepiej jeśli pomoc jest właśnie dopasowana do osoby zgłaszającej się po pomoc. Konsultacje czy podjęcie psychoterapii u specjalisty może pomóc Pani w oparciu o Pani mocne i przy zrozumieniu słabszych stron poszukać najlepszego rozwiązania. Proszę też nie zapominać o rozmowach z bliskimi przychylnymi Pani osobami. Po pomoc może się Pani zgłosić do prywatnych gabinetów psychoterapeutów lub na przykład do Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam
Karolina Matlak