Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii. W internecie z pewnością nie uzyska Pani informacji, które zmienią Pani sposób spostrzegania siebie i spowodują ustąpienie innych wymienionych przez Panią objawów.
Opisana przez Panią sytuacja jest wskazaniem do długoterminowej psychoterapii. Psychoterapeuta może także zalecić wizytę u lekarza psychiatry jeśli uzna to za konieczne.
Pozdrawiam serdecznie
Marta Widera-Kędryna
Witam Panią,
Z pani opisu wynika, że być może nerwica została u Pani zdiagnozowana przez lekarza. Czy jednak podjęła Pani jakieś kroki w kierunku leczenia? Zalecana dla Pani byłaby psychoterapia, u terapeuty, u którego poczuje się Pani bezpiecznie i komfortowo. Warto by również bardziej szczegółowo skonsultować Pani objawy z psychiatrą. Jednak psychoterapia (poznawczo-behawioralna lub psychodynamiczna) wydaje się dla Pani bardzo dobrym rozwiązaniem. Może Pani poszukać psychoterapeuty w Poradniach na NFZ lub w prywatnych gabinetach.
Pozdrawiam.
Witam,
Opisane przez Panią trudności są wskazaniem do podjęcia psychoterapii. Pisze Pani, że trudności są bardzo dokuczliwe i trwają długo. Dlatego zachęcam Panią do umówienia się do psychologa/psychoterapeuty. Pomoc może Pani znaleźć między innymi w Poradniach Zdrowia Psychicznego lub w prywatnych gabinetach psychoterapeutów.
Pozdrawiam
Karolina Matlak
Dzień dobry, nie sposób udzielić pani pomocy w tym miejscu. Jeżeli problem trwa od trzech lat i utrudnia pani funkcjonowanie zachęcam do konsultacji u psychologa - psychoterapeuty. Specjalista zaproponuje dalsze kroki postępowania, bardzo możliwe że będzie to podjęcie psychoterapii. Pozdrawiam.
Proszę rozpocząć psychoterapię. Skoro problem jest długotrwały (a jest) i sam nie przechodzi sam (a nie przechodzi),a wręcz narasta (bo narasta) to jest to najwyższy czas żeby zgłosić się po pomoc do specjalisty. Pozdrawiam.
Witam Panią serdecznie. Jest Pani młodą osobą w trudnym momencie w życiu. Czas wczesnej dorosłości niesie wiele wyzań z którymi ciężko się miarzyć. Jeśli w dodatku pojawiają się lęki, ciągły niepokój związany z samooceną i poczuciem niepewności to sądzę, że jest Pani ciężko. Niewątpliwie objawy jakie Pani opisuje warto skonsultować u doświadczonego psychologa - psychoterapeuty. Może Pani skorzystać z pomocy prywatnej lub na NFZ. Dopiero w kontakcie osobistym i po przeprowadzeniu rzetelnego wywiadu terapeuta powie Pani jaka forma pomocy będzie najbardziej odpowiednia. W toku terapii bedzie Pani miała okazję poznać przyczyny zgłaszanych objawów, jak również podjąć próbę zmiany niekorzystnych rozwiązań. Objawy trwają od 3 lat i od Pani zależy, czy dokona Pani zmian w tym obszarze. Małgorzata Danielewicz
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Brak pewności siebie i niska samoocena – odpowiada Mgr Zuzanna Starczewska
- Niska samoocena i obniżony nastrój – odpowiada Mgr Anna Ingarden
- Niska samoocena i brak wiary w szczęśliwe życie – odpowiada Mgr Monika Kotlarek
- Uczucie strachu a nerwica – odpowiada Mgr Karolina Matlak
- Cierpienie z powodu nerwicy – odpowiada Mgr Karolina Matlak
- Niska samoocena i brak pewności siebie z powodu porażek w kontaktach z płcią przeciwną – odpowiada Mgr Anga Aleksandrowicz
- Niepewność, brak siły a poczucie zadowolenia – odpowiada Mgr Zuzanna Starczewska
- Niska samoocena, fobia społeczna i stany depresyjne – odpowiada Dr Ewa Bujoczek
- Samotność i niska samoocena – odpowiada Mgr Magdalena Brabec
- Nieśmiałość i niska samoocena u 19-latki – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
artykuły
Psychoterapia online
Jestem psychoterapeutką, która większości swoich k
Najczęstsze błędy psychoterapeutów, czyli jak nie marnować czasu i pieniędzy
Decyzja o szukaniu pomocy psychologicznej jest zwy
"Zwykle stresem jest to, co dotyczy sfery życia, w której nie czujemy się pewnie..."
Żyjemy w lęku i strachu przed kolejnym dniem. Zami