Brak pewności siebie i niska samoocena

Nie jestem pewna siebie, boje sie ze jest cos powiem ktos mnie wysmieje. Chcialabym cos zrobic,powiedziec,ale boje sie reakcji otoczenia. Co robic? Jak z tym wlaczyc?

Witam,
Taki brak pewności siebie ściśle wiąże się z niską samooceną. Najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku byłoby spotkanie z psychologiem i omówienie dokładnie sytuacji, w jakich najczęściej traci pani pewność siebie. Jest taka możliwość w Poradni Zdrowia Psychicznego lub we własnym zakresie w gabinecie psychologicznym.
Pozdrawiam

Dzień dobry,
Walczyc... to bez sensu bo z czym i zawsze ktos/ cos przegra a gdyby Pani zamiast walki zastanowiła się skąd takie myśli o sobie. Zachęcam do decyzji nt. psychoterapii. Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka

Może warto skorzystać z pomocy psychologa? Praca nad poczuciem własnej wartości, pewności siebie, bezpieczeństwa, a także wrażliwością na aprobatę społeczną może przynieść znacząca zmianę i poprawę w obszarze relacji społecznych. Zachęcam!