Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak powstrzymać lub opóźnić preejakulat wydobywający się z penisa podczas gry wstępnej?

Witam, moje pytanie brzmi jak powstrzymać lub częściowo obniżyć preejakulat wydobywający się z penisa podczas gry wstępnej? Są na to jakieś środki lub ćwiczenia? Mam 21 lat, wiem, że preejakulat to naturalny lubrykant, lecz mam pewien dyskomfort w czasie, gdy jestem z moją dziewczyną sam na sam, dochodzi do pieszczot, całowania i wtedy wiadomo penis jest pobudzony i wydobywa się ten śluz z penisa. Czy to mija z wiekiem? Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Dzień dobry!

Ilość i moment pojawienia się preejakulatu jest cechą indywidualną i nie mamy na nią wpływu. Dokładnie tak jak Pan pisze - jest to zjawisko naturalne, prawidłowe.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Proszę nie robić problemu, jeśli to jest jedyny kłopot ze efery seksualnej.
Dziewczyna też zazwyczaj jest "mokra" w kontakcie z partnerem i jest to OK.
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy