Jak pozbyć się kłujacego bólu w pośladku w trakcie ciąży?

Witam, jestem obecnie w 31 tyg. ciąży. Od tygodnia dokuczają mi przeraźliwie kłujące bóle w prawym pośladku, promieniujące do nogi. Kłucia są bardzo gwałtowne, krótkie ale bolesne, po każdym z nich boli pośladek i noga. Żadna konkretna pozycja ułożeniowa ciała nie pomaga. Czy problem związany jest z uciskiem ciężarnej macicy na nerw kulszowy? Jak można temu zaradzić? Czy lek Fenoterol może zaostrzać objawy w związku z rozkurczaniem macicy?

Redakcja abcZdrowie

Takie skórcze mogą wynikać z niefoboru potasu. Może Pani spróbować pić codziennie sok z pomidorów, oraz robić różnego rodzaju sałatki na bazie pomidora.
Rosnąca macica także może uciskać na nerw i dawać takie objawy. Fenoterol jest lekiem hamującym aktywność skurczową macicy, ale może powodować skurcze mięśni szkieletowych.