Jak pozbyć się nadmiaru tłuszczu z ud, pośladków i bioder?

Witam. Mam 17 lat, około 168 cm wzrostu i ważę jakieś 78 kg. Jeszcze rok temu ważyłam ponad 83 kg. Moim prawie odwiecznym problemem jest "sylwetka gruszki", mam strasznie duże uda i pośladki. Od roku jestem wegetarianką. Generalnie nie przechodziłam nigdy na dietę odchudzającą, pomaga mi ona jedynie na zgubienie brzucha co idzie dość łatwo, wystarczy, że nie jem słodyczy, nie objadam się i ostatni posiłek spożywam do godz. 19/20. Nie wiem jednak jak pozbyć się nadmiaru tłuszczu z ud, pośladków i bioder. Bardzo prosiłabym o jakieś skuteczne ćwiczenia - efekt nie musi być "natychmiastowy", jestem osobą cierpliwą, ważne, by zdrowo zrzucić te kg. Problem polega jednak na tym, że niedawno lekko skręciłam sobie staw kolanowy, przez co też nie uczęszczam na lekcje wf-u, nie mogę biegać i zalecane jest bym jak najmniej zginała tę nogę. Czy istnieje dla mnie jakieś rozwiązanie?

Witam,

Przy schorzeniu, które opisałaś, myślę że dobór ćwiczeń powinien zostać skonsultowany z fizjoterapeutą, lub lekarzem, który zna specyfikę Twojego problemu.
Na pewno stan skóry poprawisz, stosując codzienne masaże.
Zredukuje to obrzęki w obrębie dolnych partii ciała, przez co sylwetka będzie wydawała się subtelniejsza.
Korzystne mogą być także ciepło-zimne natryski.
Możesz wykonywać spięcia mięśni pośladków, bez zginania kolan.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu

To, co możesz zrobić to wyeliminować "bomby kaloryczne": cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

W Twojej diecie codziennie powinno znaleźć się miejsce na:
- warzywa
- owoce
- produkty zbożowe (najlepiej pełnoziarniste)
- chude mięso/jaja/nasiona roślin strączkowych
- mleko i nabiał (mogą być odtłuszczone)
- tłuszcze (masło,margarynę, oleje roślinne).

Pozdrawiam