Jak zrzucić nadmiar tłuszczu?

Witam, jestem młodą kobietą - 22 lata, z racji swojego trybu pracy - przy biurku zauważyłam, że w ostatnim roku znacznie przybyło mi tłuszczu na biodrach i górnych partiach ramion. Zwykle moja waga zamykała się w 49kg. - przy wzroście 167. Obecnie jest to 56 kg. Nigdy nie próbowałam żadnej diety, ostatnio coraz bardziej odczuwam głód. Jak mu zapobiec? Posiłki jadam regularnie, nie mam kłopotów ze zdrowiem. nikt w rodzinie nie ma nadwagi. Przykładowy codzienny jadłospis: rano 8-9: kanapka z serem pomidorem cebulka bądź z twarożkiem i cebulka, herbata cytrynowa, na drugie śniadanie 11-12 marchew bądź jakiś jogurt, obiad 14-16 zupa jarzynowa bądź ziemniaki z surówka i mięsem - zwykle kurczak, kolacja 2 kanapki. staram się unikać fastfoodów, woda żywiec-pomarańczowa gazowana, lub sok bananowy pomarańczowy w ciągu dnia 1l., 1.5l. Co zrobić żeby waga się tak nie wachała i zrzucić zbędną tkankę tłuszczową?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Dieta 1000 kalorii

Witam,

Ma Pani prawidłową masę ciała.
Wahaniom masy ciała zapobiegną ćwiczenia.
Polecam stronę www.abccwiczenia.pl

Pomocne w odchudzaniu są:

1. woda – jest istotna w czasie stosowania diety odchudzającej. Hamuje powstawanie uczucia głodu, przyśpiesza proces oczyszczania organizmu z substancji toksycznych (które często są odpowiedzialne za nieprzyjemne bóle głowy, towarzyszące stosowaniu diety). Woda powinna być niegazowana, o niskiej zawartości sodu. W przypadku intensywnych treningów lepiej jest wypijać wodę średnio- lub wysokozmineralizowaną.
2. częste spożywanie posiłków – posiłki powinny być spożywane w ilości 4-5 dziennie, lecz powinna charakteryzować je niewielka kaloryczność. Częste spożywanie posiłków zmniejsza częstość napadów głodu, usprawnia przemianę materii, przez co chudnięcie jest efektywniejsze.
3. błonnik – hamuje uczucie głodu, usprawnia pasaż jelitowy, zmniejsza ryzyko zaparć, które często nękają osoby odchudzające się.
4. aktywność fizyczna – przyśpiesza przemianę materii, przez co łatwiej jest schudnąć. Minimalny czas treningu, po którym spalana jest tkanka tłuszczowa to 30-40 minut.
5. masaże- usprawniają przepływ tkanki limfatycznej i proces oczyszczania organizmu z substancji toksycznych.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli. Należy dokładnie żuć każdy kęs. Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Z diety wyeliminować należy: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast-foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Napadom głodu zapobiegnie Pani:
- zwiększając spożycie pełnoziarnistych produktów zbożowych (razowego pieczywa, gruboziarnistych kasz, brązowego ryżu),
- ograniczając spożycie węglowodanów prostych, łatwoprzyswajalnych: cukru, miodu, czekolad, łakoci, białego pieczywa, płatków śniadaniowych z dodatkiem cukru/słodu jęczmiennego,
- dbając o równe odstępy czasowe między posiłkami.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty