Mam 23 lata, 3-letnia córeczkę i duży brzuch, który został po porodzie...

Witam bardzo serdecznie. Mam 23 lata, 175 cm wzrostu i 74 kg wagi. Niby jest w normie, ale mimo wszytko mam duży galaretowaty brzuch i boczki, nic więcej mnie nie przeraża. Od paru dni ćwiczę brzuch "6 WEIDERA", ale ile bym już ćwiczeń nie robiła, brak jest efektów. Co mam jeść? Jak jeść? Ile jeść? Czy ćwiczyć? Zależy mi na tym, aby jak najszybciej pozbyć się zbędnych kilogramów i doprowadzić brzuch do porządku. BŁAGAM O POMOC! KAŻDEGO DNIA WSTAJĘ Z DEPRESJĄ I ŁZAMI. CHCĘ W KOŃCU ZAŁOŻYĆ OBCISŁĄ BLUZKĘ, A NIE LUŹNY, WISZĄCY SWETER DO KOLAN.
23 LAT ponad rok temu

Witam!

Z Pani problemem prawdopodobnie identyfikuje się wiele kobiet. Jest kilka sposobów na wymodelowanie sylwetki.

Pomocne w odchudzaniu są:
1. woda – jest istotna w czasie stosowania diety odchudzającej. Hamuje powstawanie uczucia głodu, przyśpiesza proces oczyszczania organizmu z substancji toksycznych (które często są odpowiedzialne za nieprzyjemne bóle głowy, towarzyszące stosowaniu diety). Woda powinna być niegazowana, o niskiej zawartości sodu. W przypadku intensywnych treningów lepiej jest wypijać wodę średnio- lub wysokozmineralizowaną.
2. częste spożywanie posiłków – posiłki powinny być spożywane w ilości 4-5 dziennie, lecz powinna charakteryzować je niewielka kaloryczność. Częste spożywanie posiłków zmniejsza częstość napadów głodu, usprawnia przemianę materii, przez co chudnięcie jest efektywniejsze.
3. błonnik – hamuje uczucie głodu, usprawnia pasaż jelitowy, zmniejsza ryzyko zaparć, które często nękają osoby odchudzające się.
4. aktywność fizyczna – przyśpiesza przemianę materii, przez co łatwiej jest schudnąć. Minimalny czas treningu, po którym spalana jest tkanka tłuszczowa to 30-40 minut.
5. masaże - usprawniają przepływ tkanki limfatycznej i proces oczyszczania organizmu z substancji toksycznych.

Pomocne mogą być:
- ciepło-zimne natryski,
- stosowanie kosmetyków ujędrniająco-wyszczuplających,
- codzienne ćwiczenia,
- unikanie nadmiernych ilości soli (powoduje zatrzymywanie wody w organizmie).

Polecam zajęcia aerobiku, szczególnie w połączeniu z treningiem siłowym. Dobór zajęć typu aerobik ułatwi Pani artykuł:
http://abczdrowie.pl/trening-ukierunkowany.

Zasady dla Pani to:
- UNORMOWANIE pór posiłków (optymalna ilość to 5 posiłków w ciągu dnia, co około 3 godziny),
- UNIKANIE słodyczy, żywności typu fast food, kolorowych i słodzonych napojów,
- SYSTEMATYCZNOŚĆ w podejmowaniu aktywności fizycznej.

W Pani diecie codziennie powinno znaleźć się miejsce na:
- warzywa,
- owoce,
- produkty zbożowe (najlepiej pełnoziarniste),
- chude mięso/jaja/nasiona roślin strączkowych/ryby (wymiennie),
- mleko i nabiał (mogą być odtłuszczone),
- tłuszcze (masło, margarynę, oleje roślinne).

Prosiłabym, aby z diety wyeliminowała Pani: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe, słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
- śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
- II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem. Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu. Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli. Należy dokładnie żuć każdy kęs. Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Pozdrawiam

P.S
Proszę pamiętać, że Pani masa ciała jest w normie.