Jaka dieta odpowiednia dla mnie?

Witam jestem kobietą, mam 24 lata przy wzroście 165cm ważę 60 kg. Nie pracuję, zajmuję się córką i stopień mojej aktywności fizycznej jest bardzo niski. Wcześniej stosowałam dietę 1000 kalorii, która była skuteczna ale czułam się osłabiona. W rodzinie są przypadki osób otyłych. Mój przykładowy jadłospis wygląda tak: Wstaję ok 9.00 śniadanie 11.00- jajecznica z 3 jajek, 2 kromki białego pieczywa z masłem, herbata 2 śniadanie 14.00- zupka chińska obiad 18.00- Kotlet schabowy, purree ziemniaczane, brokuły kolacja.21.00- 2 kanapki z szynką, serem sałatą i pomidorem kładę się spać ok 24.00 Jeśli chodzi o napoje to pijam bardzo dużo herbaty w ciągu dnia i wodę. Nie choruję na żadne choroby. Proszę o doradzenie mi jaką dietę powinnam stosować, czego unikać. We wrześniu biorę ślub i chciałabym zrzucić ok 6 kg. Proszę o pomoc.

Witam,

Pani BMI wynosi 22.
Nie musi się Pani odchudzać, gdyż Pani masa ciała jest prawidłowa.
Polecałabym Pani ćwiczenia w ramach zajęć aerobiku.
Bardzo dobrze modelują sylwetkę.
Polecam zapoznanie się z Piramidą Zdrowego Żywienia: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...
i skonfrontowanie Pani jadłospisu z zaleceniami.
Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły.
Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli.
Należy dokładnie żuć każdy kęs.
Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Musi się Pani kierować zasadami:
1. mięso, nabiał - odtłuszczone;
2. napoje - bez dodatku cukru;
3. warzywa - bez ograniczeń;
4. owoce - z ograniczeniem do 1 porcji dziennie ( w diecie odchudzającej);
5. tłuszcze - jeśli margaryny, to typu "light", unikamy smażenia, oleje i oliwę dodajemy jako dodatek (niewielki) do sałatek i surówek;
6. węglowodany - złożone, czyli zawarte w pieczywie pełnoziarnistym, ciemnym, w razowym makaronie, brązowym ryżu i gruboziarnistych kaszach; należy natomiast unikać węglowodanów prostych, które występują w: białym pieczywie, chipsach, łakociach, fast-foodach;
7. wyeliminować należy: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast-foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

W Pani diecie praktycznie nie ma warzyw, które ułatwiają proces odchudzania.
Pomocne w odchudzaniu są:
1. woda – jest istotna w czasie stosowania diety odchudzającej. Hamuje powstawanie uczucia głodu, przyśpiesza proces oczyszczania organizmu z substancji toksycznych (które często są odpowiedzialne za nieprzyjemne bóle głowy, towarzyszące stosowaniu diety). Woda powinna być niegazowana, o niskiej zawartości sodu. W przypadku intensywnych treningów lepiej jest wypijać wodę średnio- lub wysokozmineralizowaną.
2. częste spożywanie posiłków – posiłki powinny być spożywane w ilości 4-5 dziennie, lecz powinna charakteryzować je niewielka kaloryczność. Częste spożywanie posiłków zmniejsza częstość napadów głodu, usprawnia przemianę materii, przez co chudnięcie jest efektywniejsze.
3. błonnik – hamuje uczucie głodu, usprawnia pasaż jelitowy, zmniejsza ryzyko zaparć, które często nękają osoby odchudzające się.
4. aktywność fizyczna – przyśpiesza przemianę materii, przez co łatwiej jest schudnąć. Minimalny czas treningu, po którym spalana jest tkanka tłuszczowa to 30-40 minut.
5. masaże- usprawniają przepływ tkanki limfatycznej i proces oczyszczania organizmu z substancji toksycznych.

Pozdrawiam