Chciałabym schudnąć ponieważ widzę, że jestem za gruba.

Witam :) Mam 16 lat i jestem nastolatką :P Ważę 65 kg i mam 164 cm, hmmm nie lubię wf ale to tylko przez nauczyciela, a tak to jeżdżę rowerem, teraz chodzę na sanki. Lubię grać w piłkę, w wakacje jeżdżę konno. Od nowego roku postanowiłam zacząć się odchudzać, nie jem słodyczy, chociaż to jest b. trudne i jem mało ale często. Staram się o tych samych porach dnia. Chciałabym dowiedzieć się od profesjonalisty jak mogę schudnąć? W mojej rodzinie mama jest trochę gruba. Nie nie byłam u lekarza, sprawdzałam i mam odpowiednią wagę ale widzę, że jestem gruba, a jeszcze te szerokie biodra. Na śniadanie jem kanapkę z wędliną lub serem, 2 śniadanie jest takie same, obiad jakaś zupa oraz mięsko i ziemniaki, podwieczorek kanapka + warzywo, między jakieś owoce, jem również jogurty np. po obiedzie, kolacja również kanapki. Nie choruję na choroby przewlekłe. Jeżeli pomoże mi Pani, będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam
KOBIETA, 17 LAT ponad rok temu

Błędy w dietach odchudzających

Witam :)
Mam 16 lat i jestem nastolatką :P Ważę 65 kg i mam 164 cm, hmmm nie lubię wf ale to tylko przez nauczyciela, a tak to jeżdżę rowerem, teraz chodzę na sanki. Lubię grać w piłkę, w wakacje jeżdżę konno. Od nowego roku postanowiłam zacząć się odchudzać, nie jem słodyczy, chociaż to jest b. trudne i jem mało ale często. Staram się o tych samych porach dnia.
Chciałabym dowiedzieć się od profesjonalisty jak mogę schudnąć? W mojej rodzinie mama jest trochę gruba. Nie nie byłam u lekarza, sprawdzałam i mam odpowiednią wagę ale widzę, że jestem gruba, a jeszcze te szerokie biodra.
Na śniadanie jem kanapkę z wędliną lub serem, 2 śniadanie jest takie same, obiad jakaś zupa oraz mięsko i ziemniaki, podwieczorek kanapka + warzywo, między jakieś owoce, jem również jogurty np. po obiedzie, kolacja również kanapki. Nie choruję na choroby przewlekłe.
Jeżeli pomoże mi Pani, będę bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam

Witam,

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.

Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli.
Należy dokładnie żuć każdy kęs.
Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Zastosowanie może mieć:
• wyeliminowanie nadmiernej ilości tłuszczu w diecie (na rynku istnieje wiele margaryn tupu light, które często mają nawet 3 razy mniej kalorii niż masło, gotowanie na parze, tradycyjne gotowanie są lepsze od smażenia)
• spożywanie pełnoziarnistych produktów zbożowych (gruboziarnistych kasz, razowego makaronu, pieczywa ciemnego -wydłużają uczucie sytości)
• włączenie do diety większej ilości warzyw i owoców
• ograniczenie dodawanego cukru
• ograniczenie ilości wypijanych napojów kolorowych, zjadanych słodyczy etc.
• zamiana tłustych mięs na chude (szynkę z piesi kurczaka, szynkę gotowaną etc.)
• włączenie do jadłospisu ryb.

Informacje dotyczące zastosowania konkretnych ćwiczeń/zajęć typu aerobik znajdziesz pod adresem: Aerobik.

Pomocne w odchudzaniu są:
1. woda – jest istotna w czasie stosowania diety odchudzającej. Hamuje powstawanie uczucia głodu, przyśpiesza proces oczyszczania organizmu z substancji toksycznych (które często są odpowiedzialne za nieprzyjemne bóle głowy, towarzyszące stosowaniu diety). Woda powinna być niegazowana, o niskiej zawartości sodu. W przypadku intensywnych treningów lepiej jest wypijać wodę średnio- lub wysokozmineralizowaną.
2. częste spożywanie posiłków – posiłki powinny być spożywane w ilości 4-5 dziennie, lecz powinna charakteryzować je niewielka kaloryczność. Częste spożywanie posiłków zmniejsza częstość napadów głodu, usprawnia przemianę materii, przez co chudnięcie jest efektywniejsze.
3. błonnik – hamuje uczucie głodu, usprawnia pasaż jelitowy, zmniejsza ryzyko zaparć, które często nękają osoby odchudzające się.
4. aktywność fizyczna – przyśpiesza przemianę materii, przez co łatwiej jest schudnąć. Minimalny czas treningu, po którym spalana jest tkanka tłuszczowa to 30-40 minut.
5. masaże- usprawniają przepływ tkanki limfatycznej i proces oczyszczania organizmu z substancji toksycznych.

POZDRAWIAM

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty