Chciałabym schudnąć ponieważ widzę, że jestem za gruba.

Witam :) Mam 16 lat i jestem nastolatką :P Ważę 65 kg i mam 164 cm, hmmm nie lubię wf ale to tylko przez nauczyciela, a tak to jeżdżę rowerem, teraz chodzę na sanki. Lubię grać w piłkę, w wakacje jeżdżę konno. Od nowego roku postanowiłam zacząć się odchudzać, nie jem słodyczy, chociaż to jest b. trudne i jem mało ale często. Staram się o tych samych porach dnia. Chciałabym dowiedzieć się od profesjonalisty jak mogę schudnąć? W mojej rodzinie mama jest trochę gruba. Nie nie byłam u lekarza, sprawdzałam i mam odpowiednią wagę ale widzę, że jestem gruba, a jeszcze te szerokie biodra. Na śniadanie jem kanapkę z wędliną lub serem, 2 śniadanie jest takie same, obiad jakaś zupa oraz mięsko i ziemniaki, podwieczorek kanapka + warzywo, między jakieś owoce, jem również jogurty np. po obiedzie, kolacja również kanapki. Nie choruję na choroby przewlekłe. Jeżeli pomoże mi Pani, będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam

Witam :)
Mam 16 lat i jestem nastolatką :P Ważę 65 kg i mam 164 cm, hmmm nie lubię wf ale to tylko przez nauczyciela, a tak to jeżdżę rowerem, teraz chodzę na sanki. Lubię grać w piłkę, w wakacje jeżdżę konno. Od nowego roku postanowiłam zacząć się odchudzać, nie jem słodyczy, chociaż to jest b. trudne i jem mało ale często. Staram się o tych samych porach dnia.
Chciałabym dowiedzieć się od profesjonalisty jak mogę schudnąć? W mojej rodzinie mama jest trochę gruba. Nie nie byłam u lekarza, sprawdzałam i mam odpowiednią wagę ale widzę, że jestem gruba, a jeszcze te szerokie biodra.
Na śniadanie jem kanapkę z wędliną lub serem, 2 śniadanie jest takie same, obiad jakaś zupa oraz mięsko i ziemniaki, podwieczorek kanapka + warzywo, między jakieś owoce, jem również jogurty np. po obiedzie, kolacja również kanapki. Nie choruję na choroby przewlekłe.
Jeżeli pomoże mi Pani, będę bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam

Witam,

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.

Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli.
Należy dokładnie żuć każdy kęs.
Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Zastosowanie może mieć:
• wyeliminowanie nadmiernej ilości tłuszczu w diecie (na rynku istnieje wiele margaryn tupu light, które często mają nawet 3 razy mniej kalorii niż masło, gotowanie na parze, tradycyjne gotowanie są lepsze od smażenia)
• spożywanie pełnoziarnistych produktów zbożowych (gruboziarnistych kasz, razowego makaronu, pieczywa ciemnego -wydłużają uczucie sytości)
• włączenie do diety większej ilości warzyw i owoców
• ograniczenie dodawanego cukru
• ograniczenie ilości wypijanych napojów kolorowych, zjadanych słodyczy etc.
• zamiana tłustych mięs na chude (szynkę z piesi kurczaka, szynkę gotowaną etc.)
• włączenie do jadłospisu ryb.

Informacje dotyczące zastosowania konkretnych ćwiczeń/zajęć typu aerobik znajdziesz pod adresem: Aerobik.

Pomocne w odchudzaniu są:
1. woda – jest istotna w czasie stosowania diety odchudzającej. Hamuje powstawanie uczucia głodu, przyśpiesza proces oczyszczania organizmu z substancji toksycznych (które często są odpowiedzialne za nieprzyjemne bóle głowy, towarzyszące stosowaniu diety). Woda powinna być niegazowana, o niskiej zawartości sodu. W przypadku intensywnych treningów lepiej jest wypijać wodę średnio- lub wysokozmineralizowaną.
2. częste spożywanie posiłków – posiłki powinny być spożywane w ilości 4-5 dziennie, lecz powinna charakteryzować je niewielka kaloryczność. Częste spożywanie posiłków zmniejsza częstość napadów głodu, usprawnia przemianę materii, przez co chudnięcie jest efektywniejsze.
3. błonnik – hamuje uczucie głodu, usprawnia pasaż jelitowy, zmniejsza ryzyko zaparć, które często nękają osoby odchudzające się.
4. aktywność fizyczna – przyśpiesza przemianę materii, przez co łatwiej jest schudnąć. Minimalny czas treningu, po którym spalana jest tkanka tłuszczowa to 30-40 minut.
5. masaże- usprawniają przepływ tkanki limfatycznej i proces oczyszczania organizmu z substancji toksycznych.

POZDRAWIAM