Jak pozbyć się polipów u osoby w 6 tygodniu ciąży?

Witam właśnie sie dowiedziałam ze mam polipa a jestem w 6 tygodniu ciąży od badania ginekologicznego zaczęła mi sie pokazywac krew prosze powiedziec czy to nie jest zagrożenie dla dziecka i kiedy przestanie sie pokazywac krew

Lek. Michał Lenard

Polipów w jamie macicy nie usuwa się u kobiet w ciąży ze względu na ryzyko uszkodzenia zarodka, lub wywołanie poronienia. Polip sam w sobie zazwyczaj nie stanowi zagrożenia dla dziecka, a często sam ulega złuszczeniu po porodzie. Plamienie w ciąży nie musi świadczyć o patologii, ale przy pojawieniu się większej ilości krwi (jak np. przy miesiączce) konieczne będzie badanie na ginekologicznej izbie przyjęć. Pozdrawiam!