Jak pozbyć się problemu częstego oddawania moczu w nocy?

W nocy często oddaję mocz co może być powodem . Czy istnieje jakiś sposób na usunięcie tej dolegliwości np.za pomocą leków
MĘŻCZYZNA, 61 LAT 2 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

prawidłowo funkcjonujące nerki w ciągu nocy powinny produkować o 2/3 mniej moczu niż w ciągu dnia. Wzmożone uczucie parcia czy chęć oddania moczu nocą, nazywane jest nykturią, i może wskazywać na proces chorobowy.

Więcej informacji na temat nykturii pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/nykturia-patogeneza-choroby-leczenie.

Nykturia może być zaburzeniem pojawiającym się w wyniku chorób czy dysfunkcji nerek, ale też jest częstą dolegliwością mężczyzn po 50. roku życia – źródłem dolegliwości jest przerost gruczołu krokowego.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dochodzi-do-przerostu-prostaty.

Ponieważ wzmożone oddawanie moczu nocą może wskazywać także na szereg chorób ogólnoustrojowych, w tym na niewydolność krążenia czy nieuregulowaną cukrzycę, sugeruję wizytę u lekarza. Bez ustalenia źródła problemu nie sposób wskazać metod leczenia czy farmaceutyków, które ograniczą nadmierną aktywność nerek w porze nocnej.

Być może zainteresuje Pana także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/ziola-na-nerki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty