Jak pozbyć się problemu nadmiernego pocenia się?

Mam 20lat i mam problem z poceniem sie ledwo ubiore bluzke a pod pachami sie poce , jest to dla mnie bardzo uciążliwe co zrobic zeby sie tak nie pocic, jeszcze jeden mam problem z wlosami codziennie musze myc wlosy bo tak mi sie przetluszczaja mam chyba 5,roznych szamponow i nic nie daje nawet przez tydzien chcialam przetluscic wlosy i tak nic nie pomoga Co mam zrobic zeby sie pozbyc problemuz prosze o pomoc;/

Lek. Katarzyna Szymczak

Przede wszystkim sugeruję sprawdzić tsh,moze ma Pani nadczynność tarczycy i stąd to pocenie. W aptece są preparaty mające na celu ograniczenie pocenia, jeśli to nie pomoże można zabiegowo usunąć gruczoly potowe.
Pozdrawiam