Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 7 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak pozbyć się pryszczy na pośladkach i brązowych śladów po nich?

Witam, od lat borykam się z krępującym problemem. Odkąd pamiętam zawsze mam pryszcze na pośladkach. Nie wiem czym to jest spowodowane i jak się ich pozbyć. Wygląda to paskudnie. Pryszcze wyglądają jak te na twarzy. Raczej są duże, bywają ropne. Dają się wygniatać. Smarowanie maściami na trądzik nie skutkuje, może trochę mniej się ich robi, ale i tak się robią. Myję pośladki co najmniej dwa razy dziennie. Staram się nosić bawełniane figi. Nie siadam na ubikację w miejscach publicznych. Problem z pryszczami mam od wieku dojrzewania. Do dziś dzień mam pryszcze także na twarzy czy też na plecach, ale tych mam mniej, odkąd zażywam tabletki na niedoczynność tarczycy - E***. Teraz gdy jest lato robi się tych pryszczy jeszcze więcej, nie wiem jak mam się ich pozbyć. I co zrobić z tymi brązowymi śladami po pryszczach? Wyglądają ohydnie. Próbowałam ostatnio maści na blizny C*** i N***, ale nie przynosi to widocznych efektów. Proszę o poradę i pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Trądzik - jak prawidłowo dbać o skórę?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

Przed usuwaniem blizn po krostach należałoby ustalić przyczynę i zastosować odpowiednie leczenie już istniejących zmian.
W tym celu należałoby umówić się na wizytę u specjalisty dermatologa.
Do w/w specjalisty nie jest potrzebne skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotniej.

Jeśli blizny nie są mniej widoczne po sotosowaniu ogólnodostępnych maści, można skorzystać z usług gabinetów medycyny estetycznej, które przy wykorzystaniu różnego rodzaju zabiegów dają dużą skuteczność w usuwaniu blizn.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy