Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak pozbyć się sińców spod oczu?

Witam. Mam 21 lat i od kilku miesięcy mam fioletowe kolorki pod oczami. Nie są spuchnięte. Odpoczynek nic nie zmienia.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Opryszczka - wredny wirus

Szanowna Pani , zasinienie okolicy dolnej powieki utrzymujące się od kilku miesięcy, nie znikające po dłuższym odpoczynku i wyspaniu się,/ jak Pani napisała w swoim zapytaniu / ,może być objawem wielu nieprawidłowości w stanie zdrowia. Dla prawidłowej diagnozy należy wykonać badania wskazane przez lekarza, na początek będą to zapewne badania laboratoryjne. Dla rozpoczęcia diagnostyki Pani przypadku, niezbędne jest również przeprowadzenie wywiadu lekarskiego. Sugeruję umówienie się na wizytę z lekarzem tzw pierwszego kontaktu lub z doktorem chorób wewnętrznych.
Podczas wizyty może się okazać ,że problem nie jest bardzo poważny a w/w zasinienie jest np. spowodowane reakcją alergiczną na któryś z preparatów, który stosuje Pani w okolicy oczu lub np. na sierść Pani pupila. Innymi bardziej zaawansowanymi jednostkami chorobowymi /przyczynami może być np. niedobór żelaza ,witaminy K. Jeżeli objawowi zasinienia dolnych powiek towarzyszą również inne dolegliwości to w zależności od nich można brać też pod uwagę wystąpienie schorzeń takich jak: cukrzyca ,niedoczynność tarczycy, anemia, nadciśnienie tętnicze, choroby wątroby, choroby pęcherzyka żółciowego , choroby trzustki, choroby nerek, atopowe zapalenie skóry, zapalenie skórno- mięśniowe, zapalenie błony śluzowej nosa /może być na podłożu alergicznym/ oraz obecność pasożytów, Raz jeszcze zachęcam do wizyty u lekarza. Pozdrawiam Mariusz Kaczorowski

0

Dzień dobry najlepiej będzie udać się na wizytę do lekarza medycyny estetycznej i po konsultacji lekarz dobierze odpowiednie zabiegi. Najczęściej stosowane są zabiegi light eyes. dark circle, mezoterapia.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy