Jak pozbyć się tych bólów głowy?

Mam 29 lat cierpię na straszne bóle głowy nasiliły się w trakcie ciazyjak bym miała obrączkę i ucisk od skroni do skroni czoło i czasem bol w potylicy mam uszkodzony kręgosłup cierpię na nerwicę miałam robiony rezonans i wyszedł ok ale neurolog zlecił mi tk nie moge zrobi bo jestem w ciazy powiedziała mi ze musimy wykluczyć zagrożenie zycia masakra nie moge spać jeść nie wiem co mam robić wizytę mam 7 grudnia

Witam,

Póki co najrozsądniej jest zdać się na Pani lekarzy prowadzących. Przyczyn Pani bólów głowy może być wiele, począwszy od uszkodzenia kręgosłupa o którym Pani pisze poprzez np. wahania hormonalne w ciąży a skończywszy na nerwicy lub migrenie.

Warto stosować metody wizualizacyjne dotyczące pozbywania się bólu oraz próbować innych metod np. refleksoterapii by choć objawowo na razie pozbyć się bólu.

Pozdrawiam
Karolina Kapias
www.strefarozwoju.org.pl

Szanowna Pani,

Bardzo Pani współczuję bólu i przeżywanego cierpienia. Rozumiem też niepokój związany z pragnieniem uzyskania odpowiedniej diagnozy przy jednoczesnych obawach o stan zdrowia dziecka.
Dobrą wiadomością jest brak zmian wykazany w rezonansie. W czasie, gdy oczekuje Pani na możliwość wykonania Tomografii Komputerowej, być może warto poszukać alternatywnych i nieinwazyjnych metod radzenia sobie z bólem i napięciem, które wywołuje.
Sugeruję skierowanie się do psychologa/psychoterapeuty. Wyobrażam sobie, że przy ogromie trudnych uczuć, które Pani towarzyszą, możliwość rozmowy i uzyskania ulgi sama w sobie będzie pomocna. Dodatkowo, istnieje wiele metod terapeutycznych, które mogą przynieść ulgę w odczuwaniu bólu. Wszystkie techniki związane z procedurami relaksacji, pracy z uwagą, autosugestii będą niezwykle pomocne. Inną metodą, która ma udowodnione sukcesy w walce z bólem jest hipnoza kliniczna. Szczególnie w Pani sytuacji warto jest poszukać zaufanego specjalisty, który posiada wykształcenie w tej dziedzinie.
Życzę Pani uzyskania ulgi.